سریال Vikings 2020 وایکینگ ها

سریال Vikings 2020 وایکینگ ها
امتیاز کاربران 5
: 8.7
محدوده سنی +17
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

درباره سریال Vikings 2020 وایکینگ ها

سریال Vikings

سریال Vikings در ژانر اکشن،درام،تاریخی می باشد و امتیاز 8.7 را از سایت IMDB دریافت کرده است.

سریال Vikings

وایکینگ‌ها اقوامی جنگجو و دلیر بودند که بصورت پراکنده در سراسر سرزمین اسکاندیناوی زندگی می‌‌کردند. آنها دریانوردانی شجاع و ماهر بودند که در خلال قرن هشتم تا یازدهم میلادی با حمله‌های سریع و وحشیانه‌ی خود بریتانیا،فرانسه و بخش‌های دیگری از اروپا را در وحشت فرو بردند. وایکینگ‌ها مردمانی آزاده با اعتقاداتی سفت و سخت بودند که علاقه‌ی زیادی به کشاورزی و داد و ستد داشتند.

آنها همواره در جستجوی زمین‌هایی حاصلخیز (بدلیل کم بودن زمین‌های قابل کِشت در نروژ) برای کشاورزی و سکونت به سفرهای خطرناک و گاهاً بی‌بازگشت دریایی میرفتند. آنها با عبور از آب‌های خروشان اقیانوس در این سفرها موفق به کشف سرزمین‌هایی جدید همچون ایسلند و گرینلند شدند.

در طی سالیان وایکینگ‌های زیادی در ایسلند و گرینلند ساکن شده و به کشاورزی و تجارت پرداختند. پس از حمله‌ی شاه هارالد نروژی (پادشاه وایکینگ‌ها) به انگلستان در قرن یازدهم و شکست خوردن از شاه هارولد دوم (پادشاه انگلیس) دوران طلاییِ وایکینگ‌ها تمام می‌شود. سپس دیگر خبری از لشگرکشی و یورش آنها به سرزمین‌های جدید شنیده نمی‌شود.

البته گفتنی است که افسانه‌های حماسی و داستان‌هایی که به مردمان اسکاندیناوی نسبت داده می‌شود تا حدود زیادی ساختگی می‌باشد. نزدیک‌ترین اسناد تاریخی مربوط به آنها (زیرا وایکینگ‌ها مردمانی بی‌سواد بوده و توانایی خواندن و نوشتن نداشتند) برای حدود دو الی چهار قرن پس از رویدادهای آن دوران می‌باشد. البته برخی منابع تاریخی نیز وجود دارند که برخی از حوادث و وجود برخی از افراد مشهور وایکینگ را تائید و اثبات می‌کنند.

سریال Vikings درباره‌ی حماسه‌های یکی از معروف‌ترین قهرمانان وایکینگ‌ها یعنی “راگنار لودبروک” و خاندانش می‌باشد. سریال از دوران جوانی راگنار شروع شده و به چگونگی رسیدنش به قدرت و ماجراجویی‌ها،نبردها و فتوحاتش می‌پردازد.

داستان سریال Vikings با چگونگی تبدیل شدن راگنار لودبروک از یک کشاورز ساده به جنگجویی بزرگ و مشهور که با یورش به انگلستان و فرانسه اروپا را غرق در وحشت می‌کند،ادامه می‌یابد. همچنین در سریال Vikings داستان دیگر قهرمانان وایکینگ‌ها و همینطور زندگی و نبردهای پسران راگنار را نیز دنبال می کنیم.

در آخر میبینیم که وایکینگ‌ها که در ظاهر مردمانی درنده‌خو و یاغی هستند،در نهایت بیشترشان بدنبال چیزی جز بقا و زندگی نیستند. اکثر آنها تنها در جستجوی زمین‌های حاصلخیز برای کشاورزی و یا راهی برای داد و ستد هستند.

اما زیاده‌خواهی، قدرت‌طلبی و خون‌خواهی یک عده آنها را از صفحه‌ی تاریخ محو می‌کند. اقوامی که به گفته برخی مورخان درباره‌ی خصلت‌ها و آداب و رسومشان بسیار اغراق شده است.

 

فیلم‌های پیشنهادی

فصل های سریال Vikings 2020 وایکینگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 1 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 2 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 3 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 4 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 5 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 6 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 7 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 8 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 9 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 10 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 11 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 12 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 13 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 14 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 15 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 16 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 17 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 18 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 19 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

سریال وایکینگ ها
قسمت 20 فصل ششم سریال وایکنیگ ها

دیدگاه‌های سریال Vikings 2020 وایکینگ ها